Specifikace skel - Meziskelní příčky - Příslušenství

TEPELNĚ IZOLAČNÍ  DVOJSKLA


 1. Sklo s tepelně izolační vrstvou
 2. Plavené sklo
 3. Krátkovlnné sluneční záření (v zimě energie zdarma)
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění

Standardní zdvojené zasklení se součinitelem prostupu tepla U=1,1 W/m2K, které zajišťuje dobrou ochranu proti úniku tepelné energie z místnosti a vysokou propustnost světla. Toto sklo dosahuje odpovídajících vlastností použitím pokovení s nízkou emisivitou na vnitřní ploše sklaTato vrstva odráží tepelné záření dovnitř místnosti.

 

TEPELNĚ IZOLAČNÍ TROJSKLA

 1. Sklo s tepelně izolační vrstvou
 2. Plavené sklo
 3. sklo s tepelně izolační vrstvou
 4. Krátkovlnné sluneční záření (v zimě energie zdarma)
 5. Hliníkový rámeček
 6. Molekulární síť
 7. Těsnění 
 

Ztrojené zasklení pro objekty, v nichž jsou velmi důležité tepelně izolační vlastnosti, např. pasivní domy. Sklo se vyznačuje velmi dobrými tepelnými parametry 0,4–0,8 [W/m2K] při zachování velké propustnosti světla. 

 

PROTISLUNEČNÍ SKLA
 
 1. Sklo s protisluneční vrstvou
 2. Plavené sklo
 3. Infračervené záření
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění

 

Speciální vrstva, kterou je pokryto protisluneční sklo, má za úkol snížit teplo vnikající do interiéru. Sklo odráží a pohlcuje teplo a filtruje světlo za účelem snížení odrazů. Protisluneční sklo omezuje používání klimatizace nebo žaluzií. 

 

  ZVUKOTĚSNÁ SKLA

 

 1. Laminát (plavené sklo + folie + plavené sklo)
 2. Plavené sklo s magnetronovou protisluneční a tepelně izolační vrstvou
 3. Akusticky izolační fólie
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění

Akusticky izolační skla chrání proti hluku z vnějších zdrojů – ulice, vlaky, letadla, průmysl, školy. Zajištění ticha v místnosti podstatně ovlivňuje pocit pohodlí a možnost soustředění. Pamatujte na to, že pokud se hladina hluku v interiéru sníží ve srovnání s hlukem na ulici o 10 dB, má člověk dojem, že se snížila o polovinu. Akusticky izolační skla lze používat ve všech druzích otvorových výplní. Musejí být vybrána v závislosti na charakteru hluku, před kterým se chcete chránit. Jejich úkolem je izolovat místnost od vnějšího hluku či chránit proti nepříjemnému zvuku deště dopadajícího na střešní okna.

 

BEZPEČNÁ SKLA

 1. Sklo s bezpečnou fólií (laminát)
 2. Plavené sklo
 3. Tepelně izolační 
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění
 7. Bezpečnou fólií 

 

 

Vrstvené sklo (někdy nepřesně označované jako lepené či conex) je kompozice minimálně dvou skleněných tabulí, spojených mezivrstvou společně přes celý jejich povrch. Pro bezpečnostní vrstvené sklo se nejčastěji jako mezivrstva používají fólie z polyvinylbutyralu (dále PVB). Vrstvená skla s fólií PVB mají vlastní systém značení (např.: 33.2; 88.4; 101010.22). Tato číselná značka dvou (či více) čísel udává tloušťku tabulí skla v mm, následovanou dalším číslem za tečkou, které značí počet (spíše tloušťku) PVB fólií mezi každými dvěma tabulemi skla. U jedné PVB fólie se počítá s tloušťkou 0,38 mm.

Například:
● Sklo označené 33.2 je složeno ze dvou tabulí skla o tloušťce 3 mm, vrstvených pomocí dvou PVB fólií o celkové tloušťce 0,76 mm.
● pro dvojskla ve složení vrstvené bezpečnostní sklo 33.2 , vzduchová (nebo plynem vyplněná) mezera 14 mm a sklo 4 mm se používá značka 33.2/14/4th (z exteriéru do interiéru)

Bezpečná skla, k jejichž výrobě se používá PVB fólie, mají zvýšenou odolnost proti rozbití. Podle počtu použitých vrstev rozlišujeme různé třídy jeho odolnosti. Čím více je vrstev, tím vyšší je odolnost. Tato skla nazýváme laminovaná. V okamžiku rozbití chrání proti úrazu, protože kousky skla se nerozsypou. V naší nabídce máme také zasklení z tvrzeného skla, se kterým se můžete setkat v automobilech nebo v prostředcích hromadné dopravy. Toto sklo se vyznačuje tím, že v okamžiku rozbití se rozpadne na drobné kousíčky s tupými hranami, což zajišťuje vyšší bezpečnost a ochranu proti úrazu.

 

BEZPEČNOSTNÍ SKLA

 1. Sklo s bezpečnostní fólií (laminát)
 2. Plavené sklo
 3. Tepelně izolační 
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění
 7. Bezpečnostní fólií

Bezpečnostní skla snižují riziko vloupání. Vzhledem ke výšené potřebě bezpečnosti jde o častou volbu. V závislosti na konstrukci laminovaného skla, které je součástí zasklení, mají skla odpovídající třídu bezpečnosti.

 

 TEPLÝ RÁMEČEK

Praktičnost a užitečnost teplých rámečků v konstrukci zasklení vyplývá z možnosti zvýšit teplotu okna na vnitřní straně v místě kontaktu rámu a zasklení.

Výsledkem je významné omezení kondenzace vodní páry v tomto místě.

SWISSPACER ULTIMATE

 MEZISKELNÍ PŘÍČKY

Jsou vyrobeny z hliníku a jsou umístěny uvnitř sady skel. V naší nabídce máme okenní příčky v šířce: 8 mm, 18 mm, 26 mm, 45 mm. Tvoří součást skla a používají se k dekoračním účelům. Jsou přizpůsobeny k barvě oken. Hlavní vlastností tohoto řešení je snadné mytí povrchu skla.
 • Jsou namontovány na pevno k distančnímu rámečku.
 • Jsou vyrobeny z hliníku.
 • Nabízíme je v šířkách 8 mm, 18 mm, 26 mm a 45 mm.
 • Jsou dostupné v barvách s imitací dřeva a v široké paletě barev RAL.
  VÍDENŇSKÉ PŘÍČKY

 videnska

 • Imitují oddělené zasklení s hliníkovým rámečkem uvnitř skla.
 • Rámeček rozděluje sklo podle prvků, které jsou na sklo nalepeny z obou stran
 • Nabízíme je v šířkách: 26+20 mm, 46+30 mm, 66+30 mm
 • Pouze pro okna Aluplast
OPLÁŠTĚNÍ ALUSKIN 

Hliníkové opláštění zvyšují energeticky úsporné parametry a estetiku okna a fasády. To jsou přednosti, které zcela jistě splňují požadavky architektů. Opláštění spojované pod úhlem 90° představuje možnost, jak dosáhnout vzhledu dřevěných oken. Díky moderním technologiím povrchové úpravy (např. práškové lakování) mohou mít libovolný odstín palety RAL. Opláštění aluskin na venkovní straně propůjčuje oknům atraktivní vzhled. Bez šroubů, lepidel nebo zbytečné ztráty času lze vytvořit unikátní výrobek.
 • Možnost nátěru, práškového lakování nebo eloxování vnějšího povrchu.
 • Výběr libovolné barvy z palety RAL.
 • Moderní a exklusivní design vnějších hliníkových ploch.
 • Zvýšená odolnost.
KLIKY MACO
 Maco-Kliky
ZASKLÍVACÍ LIŠTY ALUPLAST
listwy